آموزش دانلود و راه اندازی مرورگر امن - Safe Exam Browser Config

 

 

راهنمای شرکت در آزمون با استفاده از مرورگر سیف اگزم و سامانه امن آزمون

 

نصب دو نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه و لپتاپ 

 

 

با استفاده از تلفن همراه خود که طبق توافق نامه آزمون مجهز به نسخه اندروید 5 و یا بالاتر و یا ios ورژن 11 به بالا است، اپلیکیشن امن‌آزمون را از طریق لینک زیر دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید.

نصب اپلیکیشن امن آزمون از این قسمت

 

  1. با استفاده از لپ تاپ، نرم افزار SEB نسخه 2.4.1 را از طریق لینک زیر دانلود نموده و آن را بر روی لپ تاپ خود نصب نمایید. پس از نصب، پیش از آزمون و در زمان آزمون نیازی به اجرای برنامه نیست. کافی است مطمئن شوید که نرم افزار نصب شده است.

نصب نرم افزار SEB از این قسمت

................................................................................................................................................................................................

ورود به سامانه آزمون های دانشگاه تهران(https://exams.ut.ac.ir)

 

وارد نمودن آدرس سامانه در مرورگر 

 

 

 

کلیک بر روی اسم خود در گوشه سمت چپ بالای صفحه و انتخاب گزینه مشخصات فردی

 

 کلیک بر روی گزینه بازنشانی صفحه به طراحی پیش فرض

 

در صفحه مشخصات فردی کیوآر کد ورود به امن آزمون را مشاهده می کنید 

 

...........................................................................................................................................................................................................

ورود به اپلیکیشن امن آزمون که بر روی گوشی تلفن همراه نصب شده است.(هنگام وارد کردن شماره تلفن همراه خود در صورت عدم دریافت کد تایید این را وارد کنید. 2222)

 انتخاب گزینه لاگین با اسکن QR در اپلیکیشن بالا (در این مرحله به هیچ وجه برای لاگین از وارد کردن شماره دانشجویی استفاده نکنید)

با انتخاب این گزینه دوربین پشت موبایل شما روشن خواهد شد. دوربین را روی صفحه لپ تاپ و قسمت QR قرار دهید و دقت نمایید که تصویر کد در کادر دوربین قرار گیرد تا مورد تایید واقع شود. بدین ترتیب شما به طور خودکار وارد سامانه امن آزمون خواهید شد.

....................................................................................................................................................................................................

ادامه کار در سامانه آزمون های دانشگاه تهران 

 در ادامه مرحله 2، در همان صفحه مشخصات فردی از منوی بالای صفحه میزکار را انتخاب نمایید. در میزکار درس هایی که می بایست در آزمون آن ها شرکت نمایید قابل مشاهده می باشد. وارد درس مورد نظر شوید.

 

................................................................................................................................................................................................

ورود به آزمون

جهت شرکت در آزمون ضروری است که توافق نامه را مطالعه نموده و موافقت خود را اعلام نمایید تا آزمون برای شما فعال شود.

جهت تایید توافق نامه در مربع روبروی تاییدیه توافق نامه کلیک نمایید.

 

 ‍پس از تایید توافق نامه از لیست نمایش داده شده، آزمون موردنظر خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. بدین صورت به صفحه زیر منتقل خواهید شد:

در این صفحه گزینه «Download configuration» را انتخاب نمایید و تا دانلود کامل کانفیگ منتظر بمانید. سپس کانفیگ دانلود شده را باز نمایید تا به طور خودکار به صفحه کاربری آزمون خود منتقل شوید. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نموده تا وارد صفحه آزمون خود شوید. در این صفحه با کلیک بر روی گزینه «شرکت در آزمون»، شما به صفحه QR Code منتقل خواهید شد.

نکته: اگر پس از دانلود کانفیگ در باز کردن آن با مشکل مواجه شدید راهنمای پیوست را مطالعه نمایید.

 

 

 

 

 

در محیط اصلی اپلیکیشن تلفن همراه، در بالای صفحه نام و نام خانوادگی آزمون دهنده نشان داده می شوند. در بخش میانی صفحه تاریخ و مشخصات نزدیکترین آزمون دانشجو و یا آزمون فعال به او اعلام می گردد. هم چنین بخش های اصلی نمایش داده می شود که شامل «ورود به امتحان با QR» و «راهنما» می باشد. در انتهای صفحه نیز گزینه «خروج از حساب کاربری» قرار داده شده است که در صورت عدم استفاده از این گزینه، با هر بار اجرای اپلیکیشن، کاربر در حساب کاربری که قبلا لاگین نموده است خواهد بود. 

.........................................................................................................................................................................................................

ورود به اپلیکیشن تلفن همراه

در این مرحله، در اپلیکیشن موبایل خود گزینه «ورود به امتحان با QR» را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه مجدد به صفحه اسکن QR منتقل می‌شوید. حال تلفن همراه را روی صفحه لپ تاپ خود گرفته تا تصویر QR Code تایید شود و به صفحه آزمون منتقل شوید. در صفحه آزمون، مطابق تصاویر زیر، رنگ سبز نشانه فرارسیدن زمان آزمون و امکان ورود به آزمون است. رنگ قرمز نیز نشانه آزمون پایان یافته است.

                     

 با شروع آزمون، برنامه به شما پیغام می دهد که تمام تصاویر اسکرین موبایل شما ضبط خواهد شد. با انتخاب گزینه «Start now» اجازه لازم را به برنامه بدهید.

نکته: با ورود به آزمون، تلفن همراه شما ممکن است پیغام هایی در خصوص درخواست ارائه دسترسی به دوربین برای فیلم و عکس گرفتن ارسال نماید. دقت نمایید که تمام دسترسی های لازم را به برنامه بدهید. دسترسی ندادن به برنامه، روند نظارت بر آزمون را مختل کرده و در نتیجه تخلف محسوب می‌شود

 

به محض انتخاب گزینه Start now آزمون آغاز شده و شما موافقت می نمایید که تصاویر شما، صدا، تصویر اسکرین موبایل و دسکتاپ لپ تاپ شما جهت ارزیابی سلامت آزمون، ضبط شده و توسط ناظرین/اساتید آزمون رؤیت شود.

با شروع آزمون، طبق دستورالعمل و قوانین آزمون که در اختیار شما قرار گرفته است، تلفن همراه خود را در محلی که از پیش تعیین کرده اید قرار دهید.

...........................................................................................................................................................................................

ورود به آزمون در ادامه مرحله 5 بر روی لپتاپ

بر روی لپ تاپ خود گزینه «شرکت در آزمون» را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده مجدد «شرکت در آزمون» را انتخاب نمایید تا به صفحه آزمون منتقل شوید. 

دقت داشته باشید که در این مرحله دوربین لپ تاپ شما روشن می شود و شما باید در تمام طول آزمون تصویر خود را در کنار صفحه آزمون مشاهده نمایید.


 

.................................................................................................................................................................................................

از امکانات دیگر سامانه امن آزمون «برقراری تماس تصویری» است. ناظر/استاد آزمون می تواند در هر زمانی از آزمون از طریق اپلیکیشن امن آزمون با شما تماس تصویری برقرار و با شما صحبت نماید. لطفا آمادگی پاسخگویی به تماس احتمالی را داشته باشید. در این تماس ناظر/استاد می تواند علاوه بر صحبت با شما، از شما بخواهد که دوربین را در بخش های مختلف محیط آزمون بچرخانید تا ایشان مشاهده نماید. فلذا در انتخاب محیط آزمون دقت فرمایید که محدودیتی در خصوص نمایش آن در دوربین نداشته باشید.