اخبار

« بازگشت

آغاز طرح تولید محتوای الکترونیکی از کلاس‌های درس در دانشگاه تهران

آغاز طرح تولید محتوای الکترونیکی از کلاس‌های درس در دانشگاه تهران


قابل توجه دانشجويان گرامي و فرهيخته دانشگاه تهران

با سلام و خير مقدم و شادباش در آغاز سال تحصيلي

همانطور كه مي دانيد "برند دانشگاه تهران"  براي جوانان جوياي علم، هميشه نامي جذاب و پر كشش محسوب شده است. يکی از نقاط قوت و به عبارتي با ارزش ترین دارائیهای دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور، تدریس اساتید مجرب دانشگاه در کلاس هاي درس می باشد. در طول سال تحصيلي دروس تخصصي و عمومي در گروه هاي آموزشي مختلف و در مقاطع گوناگون توسط اساتيد برجسته كشور در كلاس هاي درس تدريس مي شوند و دانشجويان به فراخور ميزان گيرايي خود به اندازه زمان كلاس از محضر استاد بهره مي برندكه طبيعتا روند آموزش سنتي اينگونه ايجاب مي كند. دانش استاد و زحمت انتقال آن به تعداد محدودي از دانشجويان و مباحثي كه در هر جلسه بسته به سوال پيش مي آيد در حباب زمان و مكان، گذرا و غير قابل نگهداري است.

اما تبدیل این دارائی با ارزش به صورت محتوای الکترونیکی امكان حفظ و نگه داري از اين مجموعه و استفاده چندباره از آن براي دانشجويان، چه آن گروه از دانشجوياني كه در درك مبحثي دچار مشكل شده اند و چه به طور كلي براي دانشجويان به صورت يادگيري الكترونيكي را بر اساس اصول يادگيري الكترونيكي ممكن ساخته است.

بر همين اساس مركز يادگيري الكترونيكي دانشگاه تهران در نظر دارد با همكاري دانشكده هاي محترم دانشگاه و به ياري شما عزيزان دست به يك اقدام نوآورانه بزند و با ضبط كلاس هاي درس اساتيد برجسته، محتواي علمي  اين كلاس ها را جاودانه ساخته و به صورت الكترونيكي براي جويندگان علم قابل استفاده كند.

براي همكاري در اين طرح، دانشجويان علاقمندان مي توانند پس مطالعه اطلاعات تكميلي طرح در http://webinar.ut.ac.ir  و  پس از جلب موافقت استاد مربوطه، فرم مخصوص شركت در فراخوان را كه در همان آدرس قرارداده شده است تكميل كنند.

لازم به ذكر است تمامي محتواهاي توليد شده با ذكر نام دانشجوي مشاركت كننده آن (علاوه بر نام استاد) منتشر خواهد شد و 3 محتواي توليد شده برتر در مسابقه توليد محتواي الكترونيكي در جشنوراه يادگيري الكترونيكي معرفي و مورد تقدير قرار خواهند گرفت.